تاکید مدیر حوزه‌های علمیه کشور بر توسعه تجارت با کشورهای اسلامی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در دفتر خود با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار کرد.

در این دیدار آیت‌الله اعرافی بر توسعه تجارت جمهوری اسلامی با کشورهای اسلامی و همسو به عنوان اولویت تجارت خارجی تاکید کرد.
 
مدیر حوزه‌های علمیه تحول در نظام آموزشی حوزه علمیه را از جمله اولویت‌های اسناد بالادستی برشمرد و افزود: تعداد رشته‌های حوزه علوم اسلامی در حوزه‌ها از ۲۰۰ رشته به ۴۰۰ رشته افزایش می‌یابد.

امام جمعه قم با اشاره به ظرفیت‌های قم و لزوم استفاده بیشتر از این ظرفیت‌ها، گفت: چاپ ۱۰۰ مجله در حوزه علوم اسلامی و انسانی، فعالیت ۱۰۰ هزار طلبه از ۱۳۰ کشور جهان در قم، وجود ۳۰۰ مؤسسه کوچک و بزرگ فرهنگی و دینی از جمله ظرفیت‌های مهم علمی و دینی این استان است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه یک سوم انتشار کشور متعلق به قم است گفت: این استان در تولید و چاپ آثار دینی و علوم اسلامی جایگاه اول منطقه را دارد؛ خروجی‌های این استان در علوم اسلامی و انسانی در چهل سال گذشته بسیار چشمگیر بوده که خلاصه این آثار در ۳۰ جلد به چاپ رسیده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: