تازه‌های جمکران در نمایشگاه کتاب/ سرمای هوا در بخش کودک همه را کلافه کرده!

محمدحسین عاملی مدیر روابط عمومی انتشارات مسجد مقدس جمکران در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، به هدف این انتشاراتی از شرکت در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: مثل هر ناشر دیگر دو رویکرد فرهنگی و اقتصادی را دنبال می‌کنیم. حوزه کتاب حوزه‌ای است که با تربیت و بینش مردم سر و کار دارد و ما به عنوان انتشارات مسجد مقدس جمکران یک رسالت فرهنگی جدی‌تری را برای خودمان تعریف کرده‌ایم و حضورمان در نمایشگاه در راستای همان رویکرد ویژه است.

وی افزود: امسال در دو غرفه شرکت کرده‌ایم. غرفه بزرگسال و غرفه کودک و نوجوان که با عنوان گنجشک‌های جمکران فعالیت می‌کند. نزدیک به ۱۵۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان و حدود ۳۵۰ عنوان کتاب بزرگسال در دو غرفه عرضه کرده‌ایم که در مجموع محصولات سال‌های قبل، تجدید چاپ و کتاب‌های چاپ اول را شامل می‌شوند.

مدیر روابط عمومی انتشارات مسجد مقدس جمکران به موضوع کتاب‌های این نشر پرداخت و تصریح کرد: در غرفه بزرگسال با توجه به رسالتی که برای خودمان تعریف کرده‌ایم، کتاب‌هایی با موضوع مهدویت، سبک زندگی، اخلاقی، ادعیه و ارتباط با خدا را به نمایشگاه رسانده‌ایم. از این میان ۲۰ عنوان چاپ اولی داریم و تجدید چاپی‌ها حدوداً ۱۵۰ عنوان هستند.

عاملی ادامه داد: در سال گذشته ۵۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان چاپ اولی داشته‌ایم که همه در نمایشگاه در معرض دید مخاطبان قرار گرفته‌اند و ۱۲ عنوان هم در چاپخانه است و سعی می‌کنیم آن‌ها را به نمایشگاه برسانیم.

این فعال حوزه نشر برنامه‌های ویژه انتشارات مسجد مقدس جمکران را تشریح کرد و گفت: از جمله برنامه‌های غرفه انتشارات جمکران رونمایی از کتاب «یخ در بهشت» بود. این مجموعه داستان با موضوع دفاع مقدس توسط خانم‌های نویسنده به چاپ رسیده است. در ادبیات داستانی به صورت ویژه فعالیت کرده‌ایم و هم اکنون با ۲۵ عنوان ادبیات داستانی در هر دو غرفه در نمایشگاه حضور پیدا کرده‌ایم.

عاملی افزود: چند کتاب ویژه در این نمایشگاه داریم. اولین کتاب کتابِ «نخل و نارنج» اثر وحید یامین‌پور است. این کتاب به زندگی شیخ مرتضی انصاری می‌پردازد و جزء کتاب‌های پرفروش ماست. طی ۳ ماه گذشته به چاپ بیست و پنجم رسیده و فروش آن کاملاً مردمی و بر مبنای مخاطب بوده است. کتاب «چرا سوریه» هم مجموعه سخنرانی‌های سیدحسن نصرالله را دربردارد که در مورد فتنه سوریه مطرح کرده است. اگر بتوانیم مهمان‌هایمان را هماهنگ کنیم، در نظر داریم برای این کتاب جشن رونمایی بگیریم. «مستوری» و «سیاحت غرب» هم از دیگر کتاب‌های پرفروش ماست.

وی همچنین یادآور شد: برای رفاه حال مراجعه کنندگان، ما افزایشی در قیمت کتاب‌ها نداشته‌ایم و تخفیفی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد برای مخاطبان در نظر گرفته‌ایم.

مدیر روابط عمومی انتشارات مسجد مقدس جمکران در پایان به مشکلات و کمبودها در نمایشگاه اشاره کرد و یادآور شد: یک مشکل اساس در بخش کودک و نوجوان وجود دارد و آن نبود وسایل گرمایشی است. این قسمت به شدت سرد است و غرفه‌دارها را اذیت می‌کند. فروشنده‌های خانم، خانواده‌ها، مادرها و بچه‌های کوچک که به این بخش مراجعه می‌کنند با مشکل مواجه می‌شوند. هر سال غرفه کودک و نوجوان یک مشکل دارد. یک سال سیل بود، یک سال باد بود، یک سال گرما و امسال مسائل جوّی و سرما، گریبانگیر غرفه‌دارها و مراجعین است. امیدوارم مسئولین به این بخش بیشتر توجه کنند و مشکلات موجود را مرتفع کنند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: