بیست و چهارمین جلد از دائرةالمعارف بزرگ اسلامی منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی با تکیه بر روش‌های علمی و استناد بر موثق‌ترین منابع و تازه‌ترین اطلاعات به تدوین دائرةالمعارفی پرداخته است که نیاز علمی جوامع اسلامی را در این زمینه ـ تا آنجا که ممکن است ـ برآورده سازد. اگرچه این دائرةالمعارف، به اعتبار انحصار آن به فرهنگ جهان اسلام، تخصصی است، ولی دامنه‌ای بسیار گسترده دارد. علوم قرآنی، اصول عقاید، کلام، فقه، اصول فقه، حدیث، درایه، رجال، اخلاق، ادیان، ملل و نحل، منطق، فلسفه، عرفان، ادبیات، هنر، مردم‌شناسی، معماری و آثار اسلامی، تاریخ، جغرافیا، ریاضیات، نجوم و طب از جمله موضوعاتی است که در این دائرةالمعارف از آنها بحث می‌شود.
 
جلد بیست و چهارم از دائرةالمعارف بزرگ اسلامی حاوی ۲۸۴ مدخل است.این جلد با  مدخل «دلائل النبوه » آغاز می‌شود و با مدخل «رساله دلگشا» پایان می‌یابد. دائرة المعارف بزرگ اسلامی به سه زبان فارسی، عربی، و انگلیسی منتشر می شود. تا کنون بیست و چهارجلد از این دائرةالمعارف به چاپ رسیده است.
 
جلد بیست وچهارم  دائرة المعارف بزرگ اسلامی با سرویراستاری سید کاظم موسوی بجنوردی در ۷۱۰ صفحه در قطع رحلی با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و بهای ۱۹۲هزار تومان از سوی مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی منتشر شده است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: