برپایی غرفه ویژه بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه‌های استانی

قادر آشنا، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به برنامه‌های این موسسه هم‌زمان با هفته کتاب، عنوان کرد: با توجه به تاکیدات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی وی در توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران هم‌زمان با هفته کتاب توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته‌ایم.
 
وی افزود: در تمام نمایشگاه‌های استانی که هم‌زمان با هفته کتاب فعالیت خود را آغاز می‌کنند، یک روز در هر نمایشگاه به نام بیانیه گام دوم انقلاب نامگذاری شده، همچنین غرفه‌ای ویژه این بیانیه در نمایشگاه پیش‌بینی شده است.

به گفته مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، هم‌زمان با هفته کتاب، برگزاری نمایشگاه کتاب در ۵ مرکز استان (کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، مازندران و گیلان) برگزار می‌شود. یک نمایشگاه نیز در کیش به صورت فروش متمرکز برپا می‌شود.
 
آشنا با بیان اینکه شروع این اقدام در هفته کتاب است، گفت: این اقدام تا پایان سال در همه نمایشگا‌ه‌های استانی ادامه خواهد داشت و تلاش خواهیم کرد که به زوایا و ابعاد مختلف این بیانیه به صورت همه‌جانبه بپردازیم.
 
وی تاکید کرد: در غرفه ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، آمار و دستاوردهای کلی در حوزه کتاب و فرهنگ و هنر به نمایش گذاشته می‌شود، همچنین آثار منتشر شده در این بخش نیز به مخاطبان معرفی خواهد شد. این غرفه فرصتی است تا مدیران استانی گزارشی از شرایط قبل و بعد انقلاب ارائه بدهند.
 
آشنا با بیان اینکه پیش‌بینی برنامه‌های جنبی مرتبط با هفته کتاب در نمایشگاه‌های استانی از دیگر اقدامات موسسه نمایشگا‌ه‌های فرهنگی به شمار می‌آید، گفت: ما قبل از هفته کتاب به استقبال این رویداد فرهنگی رفته‌ایم و در نمایشگاه‌های کتاب چندین برنامه جنبی در نمایشگاه‌ها برگزار کردیم که شامل نقد و بررسی، شعرخوانی و داستان‌خوانی است.

وی افزود: برنامه‌های ویژه از جمله رونمایی کتاب و جشن امضاء کتاب توسط مؤلفان برتر کشور، مسابقات کتابخوانی در بخش جنبی نمایشگاه‌های استانی، بازدید از کتابفروشی‌ها  و کتابگردی در زمان نمایشگاه کتاب استانی هم زمان با هفته کتاب، برگزاری ایستگاه‌های نقاشی با محوریت کتاب در نمایشگاه‌های کتاب استانی، برگزاری کارگاه‌های قصه‌گویی در برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب، ایجاد فضایی در نمایشگاه‌های استانی برای نوشتن جملاتی با محوریت کتاب و کتابخوانی برای بازدیدکنندگان و کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی با محوریت کتاب و کتابخوانی از سایر برنامه‌های طراحی شده برای هفته کتاب است.
 
بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: