انعقاد تفاهمنامه بین ادارات کل آموزش و پرورش و کتابخانه‌های سمنان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، طرح کتابخانه‌گردی‌ در سمنان با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی شامل نشست کتاب‌خوان و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دو نهاد فرهنگی در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) سمنان به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اجرا شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر بسیج همگانی برای مبارزه با بی‌سوادی و بهره‌گیری از همکاری و ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های علمی، فرهنگی و دینی کشور در برنامه‌های سوادآموزی با الهام از تعالیم دین مبین اسلام مبنی بر اولویت آموزش و فرهنگ‌سازی در سطح جامعه، این تفاهم‌نامه بین اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اداره‌کل آموزش‌وپرورش این استان منعقد می‌شود.

سعید دهقانلو با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوع فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه در کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در حال برگزاری است افزود: نوسوادان می‌توانند از این برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند شوند.

محمد دستورانی، مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان نیز در سخنانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتاب گفت: زمانی انسان نقش‌آفرین است که از علم و سواد برخوردار باشد.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضاء می‌شود، آغازی برای فرجام ریشه‌کنی بی‌سوادی و ترویج فرهنگ مطالعه است.

در ادامه اسماعیل ادهم معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان سمنان نیز با اشاره به اینکه دین مبین اسلام با خواندن و قلم آغاز شد افزود: آخرین هدیه آسمانی کتاب است. کتاب می‌تواند خودباوری و خودشناسی را در هر جامعه‌ای گسترش دهد. کتاب روح جامعه است.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه سوادآموزی مبنای کار خواندن است گفت: در حوزه سوادآموزی برنامه‌های متنوع مرتبط با کتاب برگزار می‌شود.

در خاتمه کتاب‌های «سرباز کوچک امام (ره): خاطرات اسیر پرآوازه ۱۳ ساله، مهدی طحانیان» نوشته فاطمه دوست‌کامی توسط محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان و «کوچه‌باغ‌های عاشقی: زندگی و هنر استاد فرشچیان» نوشته علی‌اصغر فهیمی فر توسط سعید دهقانلو سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان معرفی شدند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: