اظهارات اتوود در برابر شایعات/رمان اظهارات در کجا نوشته شد؟

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ایندیپندنت، مارگارت اتوود نویسنده مشهور کانادایی و صاحب رمان سرگذشت ندیمه شایعات موجود درباره سبک کردن محتوای دنباله این رمان با عنوان اظهارات را رد کرد. در شبکه‌های مجازی عنوان شده بود که اتوود به خاطر ساده‌تر شدن داستان برای مخاطب سریال تلویزیونی رمان دنباله را به صورت خلاصه و با هدف مخاطب تلویزیون نوشته است.
 
رمان اظهارات دنباله رمان سرگذشت ندیمه حدود ۳۰ سال بعد از انتشار رمان اول سه شنبه ۱۰ سپتامبر وارد بازار کتاب شد. نویسنده ۷۹ ساله کانادایی در کنفرانسی مطبوعاتی به مناسب انتشار رمان جدیدش حضور یافته بود.
 
اتوود در این کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به این شایعات گفت: رمان دنباله با هدف جذب مخاطب بیشتر نوشته نشد. همیشه خواستم داستان‌هایم را ساده بنویسم و دوست ندارم چیزهای پیچیده و گیج کننده را در داستان‌هایم تعریف کنم. البته هیچ وقت هم سعی نکردم در نوشتن داستان محتوا بیش از حد ساده باشد.
 
وی افزود: این را نیز بگویم که ما با واقعیت‌ها زندگی می‌کنیم و برای تعریف این واقعیت‌ها همیشه از جملات ساده و کوتاه استفاده کردم.
 
رمان اظهارات اخیراً از سوی هیئت داوران جایزه بوکر در لیست نامزدهای نهایی دریافت این جایزه اعلام شده است. اتوود در مراسم انتشار این رمان درباره تصمیم برای نوشتن قسمت سوم هیچ اظهارنظری نکرد و فقط به این جمله اکتفا کرد که باید سفرهای بیشتری با قطار برود.
 
وی گفت بعضی از قسمت‌های رمان دومش را نیز در طول سفر با قطار نوشته است چون در قطار کسی با تلفن همراه خودش صحبت نمی‌کند و بهترین مکان برای نوشتن داستان است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: