«استخوان‌های کهنه» در پرفروش‌های نیویورک‌تایمز

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان در هفته پیش رو را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی چاپی هفته دوم سپتامبر خواهیم داشت.
 
 
«جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته دِلیا اُوِنز ۵۰  هفته است که در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد و قصد کنار رفتن از رتبه نخست فهرست پرفروش‌ها را ندارد. داستانی هیجان‌انگیز از روابط انسانی و عشق و تقلای انسانی تنها برای حیات. زنی که سال‌ها به تنهایی در جنگل زندگی کرده است ناگهان متهم به قتل می‌شود و سرنوشتی نامعلوم در انتظارش است. ریس ویتراسپون، ستاره هالیوود با معرفی این کتاب در فهرست آثار گروه کتابخوانی‌اش نقش زیادی در محبوبیت داستانِ اُونز داشت.
 
«استخوان‌های کهنه» نوشته داگلاس پرستون و لینکلن چایلد در هفته نخست انتشار موفق شد در جایگاه دوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد. داستان موزه‌داری که درباره گروهی به نام دانر تحقیق می‌کند. گروه دانر در تاریخ معروف هستند و گفته می‌شود در سفر به کوهی بلند برای حفاری مکانی تاریخی درگیر برف و بوران می‌شوند و برای بقا به آدمخواری رو می‌آورند. موزه‌دار داستان «استخوان‌های کهنه» در میانه تحقیق درباره این گروه‌ها به موضوعاتی پی می‌برد که تکان‌دهنده است.
 
 
«مسافرخانه» نوشته جیمز پترسون و کندیس فاکس در هفته نخست انتشار موفق شد در جایگاه دوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گیرد و حالا پس از سه هفته در جایگاه سوم قرار گرفته است. افسر سابق نیروی پلیس بوستون که حالا مدیر یک مسافرخانه است تلاش می‌کند از شهری ساحلی در برابر گروهی از مجرمین محافظت کند.
 
 
«یک کار خیر» نوشته دیوید بالداچی موفق شد در هفته نخست انتشار در رتبه اول پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت اما حالا و پس از پنج  هفته در جایگاه چهارم جا خوش کرده است. افسری نظامیِ متهم به قتل به قید وثیقه از زندان آزاد شده است و در این مدت باید قاتل را بیابد وگرنه پس از مدتی بار دیگر به زندان می‌رود.
 
«پسران نیکلی» نوشته کولسون وایت‌هد در هفته نخست انتشار در رتبه سوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت و حالا پس از شش هفته در رتبه پنجم قرار دارد. داستان پسران فقیری که در مدرسه‌ای در دوره قوانین نژادپرستانه «جیم کرو» درس می‌خوانند. اتفاقاتی برایشان رخ می‌دهد که تا دهه‌ها بعد بر روی زندگی‌شان تأثیر می‌گذارد. داستانی از درد و رنج سیاه‌پوستان به جرم سیاهی رنگ پوستشان توسط نویسنده سیاه‌پوست برنده پولیتزر که می‌گوید قصد نداشت این داستان را الان بنویسد اما حضور در دوره ترامپ و رعب و وحشتی که برای گروه‌های اقلیت ایجاد کرده است سبب شد تصمیمش را تغییر دهد و این داستان را به روی کاغذ بیاورد. (قانون جیم کرو به قانون جداسازی سفیدپوستان و سیاه‌پوستان در ایالت‌های جنوبی آمریکا در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم گفته می‌شود.)
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های دوم سپتامبر به لینک زیر مراجعه کنید:
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/2019/09/08
این مطالب را به اشتراک بگذارید: