از ایران تا عراق، با کتاب‌های صوتی توشه‌ اربعین

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی نشر جام‌جم، آیین رونمایی از مجموعه کتاب‌های صوتی «توشه اربعین» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین پناهیان و با حضور جمعی از نویسندگان و شاعران، بعدازظهر چهارشنبه (سوم مهرماه) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمود اکرامی، شاعر و مرثیه‌سرای اهل بیت، ابیاتی از کتاب صوتی «نی‌نامه» را برای حاضرین شعر خوانی کرد.

در ادامه حجت الاسلام پناهیان ضمن قدردانی از ایده‌ تولید کتاب‌های صوتی ویژه‌ اربعین، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های کتاب صوتی این است که چشم را درگیر خود نمی‌کند و فقط گوش انسان را درگیر می‌کند و این ویژگی باعث می‌شود بتوانیم در مسیر، در حال ورزش کردن و در ماشین و ترافیک از محتوای کتاب‌ها بهره‌مند شویم.

وی در ادامه افزود: بسیار ابتکار خوبی است که در این سه روز مسیر پیاده‌روی تا اربعین، علاوه بر اینکه چشمانمان زیبایی‌های این شکوه و عظمت را می‌بیند، گوشمان نیز از محتوای حسینی و عاشورایی بهره‌مند شود.

پناهیان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: یکی از آسیب‌های اربعین می‌تواند این باشد که آدم به جذابیت‌ها مشغول شود، ولی بهتر است در مسیر، حتی در اتوبوس و یا جایی که مستقر می‌شویم، با گوش دادن به محتوای کتاب‌های صوتی، سرگرم بیرون نشویم. من امیدوارم با تولید کتاب‌های صوتی مردم علاقه‌ی بیشتری به کتاب پیدا کنند.

در پایان مراسم بخش‌هایی از کتاب صوتی «حسین از زبان حسین» و «عمود ۱۴۰۰» برای حاضرین پخش شد.

لازم به ذکر است مجموعه کتاب‌های صوتی «حسین از زبان حسین»، «عمود ۱۴۰۰»، «سه‌کاهن»، «ایستاده در کمند»، «یاد یار و دیار»، «در کنار او فقط تو بوده‌ای»، «شرمنده رفیق» و «نی‌نامه؛گنجینه اشعار عاشورایی با صدای شاعر»،
به همت «قناری»، تولیدکننده کتاب‌های صوتی در اپلیکیشن‌های کتاب صوتی عرضه شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: