«اربعین طوبی» به چاپ چهارم رسید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، کتاب «اربعین طوبی» را سیدمحسن امامیان بر اساس واقعیت نوشته است و در آن درباره دختری نوجوان به نام طوبی که در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ پدرش را از دست می‌دهد و به ازدواج تاجری عراقی در می‌آید، روایتی داستانی ارائه می‌شود.

اوضاع زندگی طوبی بر وفق مراد نیست اما او تصمیم می‌گیرد به جای فرار، بماند و فرزندانی تربیت کند. روایت این زندگی از زبان پیرزنی در مسیر پیاده روی اربعین از بصره تا کربلا برای نوه‌هایش تعریف می‌شود.
 
متن داستان این کتاب ۴۰ گام دارد و در هر گام با دستمایه قرار دادن داستان زمان حال طوبی و پیاده‌روی او به سمت کربلا با رجوع به گذشته، بخش‌هایی از تاریخ معاصر ایران و عراق است روایت می‌شود.
 
در بخشی از داستان می‌خوانیم:
هر چهل‌روز، یک گره باید بیفتد توی زندگی ما؛ که اگر نیفتد شک می‌کنم به ایمانم و می‌ترسم از اینکه نکند به حال خودمان رهایمان کرده باشد. منتظرم که همین روزها یک بلای کوچک در حد و اندازه من گیس‌سپید، سرم بیاید تا یک‌بار دیگر دست به زانویم بزنم و عبا سرم بگیرم و یک یاعلی بگویم و یک پله بالاتر بروم.
 
«اربعین طوبی» اثر سیدمحسن امامیان از سوی انتشارات کتاب جمکران با ۲۹۶ صفحه و قیمت ۱۰ هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: