ارائه خدمات پانسیونی در کتابخانه‌های شهرداری

ایمان کرد؛ مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: هم زمان با تعطیلات عید نوروز  25 کتابخانه منتخب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران‌به درخواست شهروندان تهرانی به ارائه خدمات مشغول خواهند بود.
 
وی افزود: شرایطی پیش‌بینی شده است که این کتابخانه‌ها در نقاط مختلف شهر تهران و با هدف دسترسی شهروندان منطقه‌های مختلف پراکنده باشند تا حضور در کتابخانه‌ها در کوتاه‌ترین زمان امکان‌پذیر باشد.
 
کرد با اشاره به ارائه خدمات در برخی کتابخانه‌ها به صورت پانسیون نیز گفت: برخی از شهروندان از کتابخانه‌ها درخواست دارند در طول ایام عید خدمات ویژه‌تری ارائه کنند و پانسیون یکی از راهکارهای پیش‌بینی شده برای آن‌ها به شمار می‌آید.
 
وی با توضیح در این زمینه، یادآور شد: در برخی از کتابخانه‌ها که عمدتا در مناطق ۵، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ هستند اتاقک پژوهش پیش‌بینی شده است که این اتاقک‌ها در قالب قراردادی که با شهروندان امضا می‌شود در طول نوروز به صورت تمام وقت در اختیار افراد قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند از خدمات کتابخانه استفاده کنند.
 
کرد با اشاره به ساعت فعالیت ۲۵ کتابخانه منتخب، توضیح داد: قرار است این کتابخانه‌ها در ایام نوروز هر روز به غیر از ۱۳ فروردین، از ساعت ۹ تا ۱۷ برنامه‌های متنوعی در کتابخانه‌ها فعالیت کنند و بخش‌هایی مانند امانت کتاب و سالن مطالعه خانم‌ها و آقایان فعال هستند.
 
وی همچنین از برگزاری چهارمین جشنواره ماهی حوض قصه‌ها خبر داد و گفت: ما همه ساله بعد از پایان تعطیلات نوروز اقدامی در راستای احیای سنت‌های ملی خود، همچنین در راستای ترویج فرهنگ دینی خود داریم که در قالب جشنواره ماهی حوض قصه‌ها اجرایی می‌شود.
 
کرد در این زمینه یادآور شد: بعد از تعطیلات عید نوروز شهروندان با کودکان خود به فرهنگسراهای منتخب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مراجعه می‌کنند، ماهی‌های سفره هفت سین را به حوض می‌ریزند و در مقابل از فرهنگسرا کتاب هدیه می‌گیرند.
 
وی تاکید کرد: برگزاری مسابقه کتابخانی مجازی و برپایی نمایشگاه و فروشگاه کتاب در ۲۵ کتابخانه منتخب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را نیز باید از دیگر برنامه‌های مجموعه معرفی کرد.

فهرست کتابخانه‌های فعال در ایام نوروز را اینجا ببینید.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: