آیین رونمایی کتاب «مرگِ مدرسه؟» برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مطالب این کتاب پیرامون سه پرسش اساسی شکل گرفته که عبارتند از: آیا در جهان جدید می‌توان مدرسه را به سبک قدیم اداره کرد؟ تا چه میزان امکان اثربخشی و کارآمدی برای مدرسه به شکل و شیوه کنونی قابل تصور است؟ آیا مدرسه با وضعیت امروزش می‌تواند سهمی در توسعه‌یافتگی ما داشته باشد؟

هدف از گردآوری این مجموعه صرفاً انعکاس رویکردهای انتقادی نسبت به نظام آموزش و پرورش کشور نیست، بلکه پس از آسیب شناسی و نشان دادن نقاط انتقادی و بحرانی؛ سازندگی، اصلاح، بهبود و گشودن افق های نو در تمام محتوای این کتاب دنبال شده است.

در این کتاب، شانزده مقاله و گفتار از نُه نویسنده و پژوهشگر که طی سال‌های اخیر در حوزه نظام آموزش و پرورش، دست‌ورزیِ اندیشه‌ای داشته‌اند، گردآوری شده است و علاقه‌مندان می‌توانند در این کتاب مسائل آموزش و پرورش را از منظر جامعه‌شناس، اقتصاددان، توسعه‌پژوه، مدیر رسانه، فیلسوفِ تعلیم و تربیت و روانشناس ببینند و به مقایسه و سنجش بنشینند.

 این کتاب دربرگیرنده مقالات و گفتارهایی از خسرو باقری، شیوا دولت‌آبادی، محسن رنانی، حسن عشایری، نعمت‌الله فاضلی، مقصود فراستخواه، محمدامین قانعی‌راد، جعفر محمدی و مرتضی نظری است، که به کوشش مرتضی نظری گردآوری شده و توسط انتشارات مشق شب، روانه بازار نشر می‌شود.

کتاب «مرگ مدرسه؟» در چهاردهمین نشست کانون خرد و توسعه ایران(کافه خرد) و با حضور نویسندگان کتاب به تاریخ ۲۹ بهمن از ساعت ۱۶ رونمایی خواهد شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: