آغاز واگذاری زمین‌های شهرک چاپ قم به چاپخانه‌داران

مجتبی محمودیان؛ رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران قم در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: شهرک چاپ و نشر قم علی‌رغم عدم استقبال طی سال‌های گذشته، خوشبختانه امسال در رایزنی با نهادهای مختلف بار دیگر به چاپخانه‌داران برگشته است، به طوری که ۵۰ درصد کل شهرک برای صنعت چاپ باز پس گرفته شد.

 

وی افزود: طی سال‌های اخیر بخش عمده‌ای از شهرک به بنکداران و سوهان‌پزان تعلق گرفته و سهم اهالی چاپ بسیار کم شده بود، اما در طرح جدید نقشه‌ها عوض شد، قطعه‌بندی‌ها تغییر کرد و شرایط چاپخانه‌داران از نظر قطعه‌بندی و سایز زمین‌ها متناسب‌تر شد. 

 

محمودیان با بیان اینکه در حال رایزنی با نهادهای مختلف هستیم، گفت: از بدو ثبت‌نام تاکنون ۳۰ درصد زمین‌ها انتخاب و برای آن‌ها جواز تاسیس صادر شده است و تلاش داریم برای استفاده از نرخ سال۹۷،  تا پایان امسال تمام زمین‌های موجود را به متقاضیان واگذار کنیم.

 

وی تاکید کرد: فضایی که اکنون برای شهرک چاپ قم در نظر گرفته شده است حدود ۶۰ هکتار است و در صورت استقبال اهالی چاپ از شهرک و واگذاری تمام زمین‌ها تا پایان امسال، زمین‌های جدیدی قطعه‌بندی خواهد شد. 

 

محمودیان با اشاره به حضور۴۰۰ عضو در اتحادیه چاپخانه‌داران قم، توضیح داد: ۲۵ رسته در زیرمجموعه اتحادیه هستند که چاپخانه‌داران، لیتوگرافان، صحافان و سایر صنایع وابسته را شامل می‌شود.

 

شهرک چاپ قم در فاصله شش کیلومتری شهر قم قرار دارد.

 

 

 

 

 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: