آغاز مرحله داوری نخستین جشنواره شعر آئینی با ١١٥٠ اثر

محمدعلی مجاهدی دبیر علمی نخستین جشنواره سراسری شعر آیینی در این باره به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، گفت: این جشنواره به پاس بالندگی چشمگیر شعر آیینی در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تبیین ابعاد حماسی و ارزشی فرهنگ قرآن و عترت و رویکرد شاعران متعهد، با مشارکت معاونت هنری وزارت ارشاد، اداره کل ارشاد استان قم و دبیرخانه دائمی شعر آیینی برگزار می‌شود.
 
وی افزود: شعر آیینی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران است و شاعران پس از انقلاب اسلامی، توانسته‌‌اند بسیاری از مطالبی را که در پیشینه مکتوب شعر آیینی ناگفته مانده بود، به طور قابل قبولی ارائه دهند. البته شعر آیینی هنوز ناشناخته است ولی در ۲۰ سال گذشته، بالندگی و رشد چشمگیری داشته است.
 
دبیر علمی نخستین جشنواره سراسری شعر آیینی سپس گفت: با توجه به اتمام زمان مهلت ارسال آثار، تعداد ١٢٨٥ اثر در موضوعات توحید، قرآن و عترت، اخلاق اسلامی، مقاومت و پایداری، رهایی و بیداری، شهدای انقلاب اسلامی، آزادگان و جانبازان، مدافعان حرم، مناقب و مراثی حضرات معصومین (ع) از طریق رایانامه و آدرس پستی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بعد از بررسی اولیه، ١١٥٠ برای داوری به هیات داوران تحویل شد.

به گفته مجاهدی، با توجه به حجم زیاد آثار ارسالی به نخستین جشنواره سراسری شعر آیینی کشور، داوری‌ها در سه مرحله انجام خواهد شد و در نهایت ١٤ اثر به تشخیص هیأت داوران، انتخاب و در اختتامیه جشنواره که در اردیبهشت ماه ٩٨ در قم برگزار می‌شود، از سرایندگان این اشعار تجلیل خواهد شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: