آشنایی با اندیشه‌های انقلابی رهبری با موضوع زن

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی))، بسته‌ کتاب «انقلابی! بخوان، انقلابی بمان» آشنایی با اندیشه‌های انقلابی رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره موضوع زن را به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن معرفی کرد. این بسته حاوی هشت جلد کتاب به شرح ذیل است:
 
«زن و بازیابی هویت حقیقی»
این کتاب گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه العالی) است که در چهار بخش اصلی و ۲۲ فصل به بررسی مسائل مختلف حوزه زن و خانواده می‌پردازد. از موضوعات این کتاب می‌توان به پیشینه تاریخی، نگاه غرب به زن، الگوی قرآنی – اسلامی زن، برابری و تفاوت میان زن و مرد، عوامل انحطاط زن، نقش زن در خانواده و اجتماع و مسائل مربوط به حجاب اشاره کرد.
 
«مطلع عشق»
این کتاب، مجموعه‌ای از پندها و نصایح مقام معظّم رهبری به زوج‌های جوانی است که توفیق یافته‌اند پیوند زناشویی خود را با آهنگ کلام ایشان هماهنگ کنند و در آغاز زندگی از سرچشمه‌ فیض و حکمت آن عالِم عارف بهره گیرند.
 
«بانوی تراز»
کتاب «بانوی تراز» در نوع خود بی‌نظیر است، چراکه با در کنار هم قرار دادن فرمایشات امام خمینی (قدس‌سره‌الشریف) و مقام معظم رهبری، مجموعه کاملی را از توصیه‌های این بزرگواران در اختیار مخاطب می‌گذارد.
 
این کتاب، شامل نه بخش است. بخش اول به کلیاتی درباره زن و نقش آن در جامعه اختصاص یافته است و بخش دوم با معرفی الگوهایی چون فاطمه‎ زهرا (س) و حضرت زینب (س) و بانوان بزرگوار دیگر، زن تراز جامعه اسلامی را در برابر دیدگان همگان و به‌ویژه زنان گرانقدر این سامان قرار می‌دهد.
 
«نقش و رسالت زن»
مجموعه پنج جلدی «نقش و رسالت زن» شامل تمامی سخنرانی‌ها و پیام‌هاى رهبر انقلاب درباره‌ زنان، از آغاز پیروزى انقلاب اسلامى تا سال ۱۳۹۲حتی سخنانی که بعضاً رسانه‌ای نشده است؛ ـ مانند توصیه‌هایی که هنگام خواندن خطبه‌ عقد به جوانان داشته‌اند، است که این حجم گسترده‌ مطالب، توجه و اهتمام رهبر معظّم انقلاب را نسبت به مسائل زنان نشان می‌دهد. عناوین این مجموعه به ترتیب عبارتند از: «حجاب در سبک زندگی ایرانی- اسلامی»، «الگوی زن»، «زن و خانواده»، «جایگاه و مسائل زنان در فرهنگ اسلام و تجدد» و «عرصه‌های حضور اجتماعی زن»
 
به مناسبت این ایام مبارک، انتشارات انقلاب اسلامی، تخفیف ویژه‌ای برای بسته کتاب«انقلابی! بخوان، انقلابی بمان» درنظر گرفته است. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این بسته به پایگاه اطلاع‌رسانی انتشارات انقلاب اسلامی WWW.BOOK-KHAMENIE.IR مراجعه کنند. همچنین خرید کتاب‌های این بسته به‌صورت جداگانه و تکی با ۲۵ درصد تخفیف امکان‌پذیر است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: