آئین اختتامیه نخستین جایزه ادبی جمالزاده برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان به نقل از روابط عمومی جایزه جمالزاده، رضا روحانی دبیر این جایزه با اعلام این خبر گفت: فراخوان جایزه مهر ماه امسال منتشر شد و با اینکه مدت دریافت آثار کمتر از دو ماه  بود ۱۵۴۷ اثر به دبیرخانه جایزه رسید. این اتفاق ما را شگفت زده کرد چرا که یک رکورد تازه در جشنواره‌های ادبی کشور محسوب می‌شد.

رضا روحانی ادامه داد: داوری این آثار با همت نویسندگان و مدرسان برجسته داستان‌نویسی کشور در دو مرحله انجام شد و امروز زمان به ثمر نشستن تلاش‌هاست و ۲۹ بهمن ماه در حضور جمعی از اهالی و اصحاب فرهنگ و ادبیات اصفهان و ایران گرد هم خواهیم آمد تا دفتر نخست را به انتها ببریم و گشایش دومین دفتر را زمزمه کنیم.

او اضافه کرد: حسن میرعابدینی منتقد ادبی و پژوهشگر ادبیات داستانی معاصر ایران سخنران ویژه این مراسم خواهد بود. قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان نیز در این مراسم حضور داشته و معرفی برگزیدگان و نفرات برتر این جایزه در حضور چهره‌های برجسته و سرشناس ادبیات و هنر مانند کیومرث پوراحمد، ناهید طباطبایی، نفیسه مرشدزاده، سروش صحت، سارا سالار، آرش صادق بیگی، مریم حسینیان، مهدی ربی، سینا دادخواه و اهالی ادبیات و فرهنگ اصفهان برگزار خواهد شد. 

بر اساس همین گزارش، پوستر دوره دوم جایزه ادبی جمالزاده هم که قرار است آذر ماه ۹۸ برگزار شود، در این مراسم رونمایی می‌شود.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: